Lietuvos vaikų šventumo garsas

You are currently viewing URM Rusijos ambasados atstovui pareiškė protestą dėl atminimo lentos arkivyskupui Reiniui sunaikinimo
Vladimiro miesto kapinėse buvusi atminimo lenta Lietuvos užsienio reikalų ministrui ir katalikų arkivyskupui Mečislovui Reiniui / Wikimedia nuotr.

URM Rusijos ambasados atstovui pareiškė protestą dėl atminimo lentos arkivyskupui Reiniui sunaikinimo

Šaltinis LRT.lt, 2023 10 24

 

Antradienį į Užsienio reikalų ministeriją (URM) buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Aleksanderis Elkinas, kuriam buvo įteikta protesto nota dėl Rusijos Vladimiro miesto kapinėse sunaikintos paminklinės lentos, skirtos buvusio užsienio reikalų ministro, arkivyskupo Mečislovo Reinio atminimui įamžinti, rašoma URM pranešime žiniasklaidai.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovai atkreipė dėmesį, kad tai jau ne pirmas atvejis, kai Rusijoje yra nugriaunami paminklai, skirti režimo aukoms pagerbti. Kaip skelbia URM, tokie veiksmai negali būti vertinami kitaip nei istorinės tiesos ir stalinistinio totalitarinio režimo aukų atminimo niekinimas, todėl ministerija pareikalavo atsakingų Rusijos institucijų atkurti sunaikintus paminklus.

Taip pat URM atstovai išreiškė nusivylimą, kad tuo pačiu metu, kai viename Rusijos regione naikinami paminklai nuo sovietinių represijų nukentėjusiems žmonėms, Kaliningrado srityje atidengtas paminklas žiaurumu pagarsėjusiam carinės Rusijos imperijos valdininkui Michailui Muravjovui, kuris mirties bausme pasmerkė daugybę 1863–1864 metų sukilimo dalyvių, o tūkstančius ištrėmė į katorgą Sibire.

 

Lietuvos diplomatai priminė, kad balandžio mėnesį Permės srityje buvo nugriautas paminklas ten palaidotiems tremtiniams iš Lietuvos ir Lenkijos, o gegužės mėnesį Irkutsko srityje esančioje Pivovarichos gyvenvietėje demontuotas lenkiškas paminklas ir lietuviškas kryžius, pastatyti 1937 m. represuotiems Lietuvos ir Lenkijos tremtiniams ir politiniams kaliniams pagerbti.

URM pareikavo, kad atsakingos Rusijos institucijos kaip galima greičiau išsiaiškintų šio vandalizmo akto Vladimiro mieste aplinkybes ir patrauktų kaltuosius atsakomybėn bei nedelsiant atkurtų Mečislovo Reinio atminimui skirtą paminklinę lentą.