Lietuvos vaikų šventumo garsas

You are currently viewing Vyskupijos dešimtmetyje prisiminta Barbora Žagarietė

Vyskupijos dešimtmetyje prisiminta Barbora Žagarietė

Dešimtmetį švenčiančios Šiaulių vyskupijos renginyje, savaitgalį vykusiame Joniškyje, dvasininkai prisiminė Barborą Žagarietę, kuri galbūt taps pirmąją Lietuvos palaimintąja. Apie Barborą Žagarietę pasakojama ir specialiai vyskupijos dešimtmečiui sukurtame filme.

Savo vadovaujamą teritoriją pristatęs Joniškio dekanas Eduardas Semaška pasakojo, kad Joniškio dekanato dvasiniu centru dabar tampa Žagarė, kurioje XVII amžiuje gyveno Barbora Umiastauskaitė, vietinių vadinama tiesiog Barbora Žagariete. Jos gerus darbus žmonės prisimena iki šiol, perduodami iš kartos į kartą pasakojimais. 2005 metais buvo pradėta Barboros Umiastauskaitės beatifikacijos byla.

Apie Barborą Žagarietę pasakojama ir specialiai Šiaulių vyskupijos dešimtmečiui sukurtame filme, kuriame taip pat pristatoma vyskupijos istorija, vyskupo Eugenijaus Bartulio veikla. Filmas buvo parodytas renginyje joniškiečiams.

Šventėje koncertavo Joniškio Meno mokyklos, Šiaulių konservatorijos, vaikų muzikinės studijos „Ro-ko-ko“ jaunieji artistai.

Šiaulių vyskupiją sudaro penki dekanatai: Joniškio, Pakruojo, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių. Juose yra 67 parapijos, kurias aptarnauja 50 kunigų, gyvena apie 266 560 krikštytų katalikų.

Tikintieji su giesmėmis, vedini vyskupo Eugenijaus Bartulio ir kunigų, iš Joniškio bažnyčios per miestą ėjo į renginį Kultūros centre.