Lietuvos vaikų šventumo garsas

You are currently viewing Šiaulius pasiekė trys relikvijos

Šiaulius pasiekė trys relikvijos

Autorius Sidas Aksomaitis
Šaltinis Vakarų ekspresas, 2016 06 28

 

Sekmadienis buvo ypatinga diena Šiaulių vyskupijos tikintiesiems – į Šiaulius atvykęs Krokuvos arkivyskupas metropolitas kardinolas, popiežiaus Jono Pauliaus II buvęs asmeninis sekretorius Stanislavas Dzivišas (Stanislaw Dziwish) vyskupijai padovanojo tris relikvijas.

Popiežiaus Šv. Jono Pauliaus II, Jėzaus apsireiškimus patyrusios Lenkijos vienuolės Šv. Faustinos Kovalskos ir jos dvasios tėvo pal. Mykolo Sopočkos relikvijos išstatytos specialiai joms Šiaulių katedroje įrengtos Dievo Gailestingumo koplyčios altoriuje. Sekmadienį, Šiaulių katedroje švenčiant Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus atlaidus, Krokuvos arkivyskupas vadovavo Dievo Gailestingumo koplyčios dedikavimo apeigoms, pašventino naująją koplyčią su relikvijomis. Koplyčios altorius nuo šiol taps Šv. Jono Pauliaus II, Šv. Faustinos Kovalskos ir pal. Mykolo Sopočkos pagerbimo vieta.

Šiaulių Šventųjų apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos klebonas, Šiaulių dekanato dekanas Egidijus Venckus sakė, kad relikvijos į Šiaulių katedrą atkeliavo įsiklausius į Popiežiaus Pranciškaus raginimą sureikšminti Dievo gailestingumą ne tik tikėjime, bet ir įvykiais. Dievo Gailestingumo metais, kuriais Popiežius Pranciškus paskelbė 2016-uosius, nuspręsta įprasminti dar 1993 m. įvykusį popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymą Šiauliuose ir Kryžių kalne. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, šiuo sumanymu pasidalijęs su Krokuvos arkivyskupu S.Dzivišu, sulaukė entuziastingo popiežiaus Jono Pauliaus II buvusio asmeninio sekretoriaus palaikymo.