Lietuvos vaikų šventumo garsas

You are currently viewing Parodoje „Šventasis kelias“ – per drobę užfiksuoti Tėvo Stanislovo portretai

Parodoje „Šventasis kelias“ – per drobę užfiksuoti Tėvo Stanislovo portretai

Šaltinis LRT.lt, 2021 09 28

 

„Kai žmogus gyvena pagal Dievo taisykles, skleidžia katalikišką tikėjimą ir padeda suklydusiems, jis tampa šventuoju. Katalikų kunigai visame pasaulyje atlieka šias funkcijas. Daugelio jų kelias per gyvenimą yra šventas. Tokiu keliu ėjo ir Tėvas Stanislovas, kurį fotografavau Paberžėje 2005 metais“, – sako Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčios Parapijos namuose rugsėjo 28 dieną, trečiadienį, 17 valandą atidaromos fotografijų parodos autorius Valentinas Pečininas, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Valentinas Pečininas
Valentinas Pečininas / Asmeninio archyvo nuotr.

„Fotografijų ciklas „Šventasis kelias“ fotografuotas per drobę, kuri padėjo man sustiprinti šventumo efektą bei asociaciją su realybe. Kokį? Tai – jau žiūrovo vaizduotės reikalas. Drobė man yra amžinumo bei gyvenimo prasmės simbolis, kurį per vaizduotę sluoksniavau į kūrinius“, – teigia V. Pečininas.

Fotografuota juostiniu fotoaparatu, panaudojant dvigubos ekspozicijos efektą.

Anot autoriaus, „dažnai galima išgirsti, kad jeigu nebūtų šito, būtų kitaip, paprastai ir reportažiškai. „Kas būtų, jeigu būtų?“. Tai – tiesa, bet svarbu yra galutinis rezultatas. Šioje parodoje pateikti ne visi darbai, kurie tuomet buvo sukurti. Dar liko sukurtų pas Tėvą Stanislovą. Norint, juos galima pamatyti Kėdainių rajone, Paberžėje, Tėvo Stanislovo celėje“.

„Kai Tėvas Stanislovas apžiūrėjo parodą, gavau iš jo aukščiausius vertinimus. Šio žmogaus nuomonė išlieka man labai svarbi. Po parodos apžiūrėjimo Tėvas Stanislovas parašė recenziją kūriniams, o po mėnesio Lietuva atsisveikino su šiuo šventu žmogumi. Tokia trumpa šios parodos istorija“, – pasakojo V. Pečininas.

2005 metais Tėvas Stanislovas rašė: „Bonum diffusivum sui!“ „Gėris privalo plėstis!“. Tai senų senovės išminčių palinkėjimas. Difuzija, plėtimasis vyksta daugeriopai: per poeziją, per filosofiją, teologiją. O kai pažiūriu Jūsų darbus, pagalvoju: „O čia tai difuzija, tai plėtimasis!“ Išplatini, išsklaidai grožį, darbštusis Valentinai. Difuzija, plėtimas!!!“

V. Pečininas – fotomenininkas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1999 m. Meno kūrėjo statusas suteiktas 2005 m. Lietuvos žurnalistų sąjungos narys nuo 2008 m.

Nuo 1998 m. iki 2021 m. surengė per 36 personalinės parodas Lietuvoje bei užsienyje, 52 grupinių parodų dalyvis. Yra keturis kartus „Auksinio kadro“ nugalėtojas konkurse Lietuvos spaudos fotografija (2005, 2007, 2012, 2014).

2018 m. Už pilietines iniciatyvas rengiant fotografijų parodas, skleidžiant kultūrą ir meną Panevėžyje bei Lietuvoje išrinktas Metų Panevėžiečiu.

2007 metais išleido fotografijų albumą „Prasiveržimas“