Lietuvos vaikų šventumo garsas

You are currently viewing Monsinjoro K. Vasiliausko atminimui – koplytstulpis „Šv. Kazimieras“
Tibeto ir viso pasaulio budistų dvasios tėvas XIV Dalai Lama (kairėje), monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas (centre) ir Viktoras Petkus (dešinėje) 1991 m. Ričardo Grigo / „BNS Foto“ nuotrauka

Monsinjoro K. Vasiliausko atminimui – koplytstulpis „Šv. Kazimieras“

Šaltinis bernardinai.lt, 2021 12 03

 

Minint monsinjoro Kazimiero Vasiliausko gimimo šimtmetį, norima pastatyti koplytstulpį „Šv. Kazimieras“.

2022-uosius Seimas paskelbė monsinjoro K. Vasiliausko metais. Dvasininkas, politinis kalinys ir tremtinys buvo pirmasis atkurtos Vilniaus arkikatedros bazilikos klebonas ir ilgametis jos vadovas, Vilniaus garbės pilietis.

Šv. Kazimieras buvo monsinjoro globėjas. Skulptūrinį koplytstulpį „Šv. Kazimieras“ norima pastatyti Biržų rajono Vabalninko bažnyčios šventoriuje. Šioje šventovėje jis buvo pakrikštytas, o įšventintas į kunigus 1946 m. liepos 7 d. aukojo pirmąsias šv. Mišias. Skulptoriaus Kęstučio Krasausko sumanytas koplytstulpis iš šamoto, trijų metrų aukščio.

Minint dvasininko, palikusio ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje, gimimo šimtmetį, vyks diskusijos apie kunigo vaidmenį šiandienos iššūkių visuomenėje.  Lietuvos paštas išleis šiai progai skirtą pašto ženklą. Lietuvos gimnazijas pasieks Ramunės Sakalauskaitės knyga „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“.