Skirta Jubiliejiniams gailestingumo metams
Jono Pauliaus II kraujo relikvija yra saugoma relikvariume, į kurį įdėta kapsulė su kraujo lašeliu ir dokumentu.
„Parsivežti Jono Pauliaus II kraujo relikviją kilo mintis todėl, kad dabartinis popiežius Pranciškus gruodžio 8-ąją skelbia Jubiliejinius gailestingumo metus. O juk visi žino, kad Jonas Paulius II yra ypač daug prisidėjęs prie gailestingumo: jo rūpesčiu sesuo Faustina paskelbta šventąja, įvestas Gailestingumo sekmadienis – pirmas sekmadienis po Velykų. Be to, Jonas Paulius II keliaudamas po visą pasaulį skleidė gailestingumo, meilės ir širdies atvėrimo Dievui žinią. Kadangi 1993 metais popiežius Jonas Paulius II jau lankėsi Šiauliuose, mūsų bažnyčioje, ir turime šiai datai atminti pastatytą paminklą, tai pamanėme, kad mums reikia ir jo pirminės relikvijos“, – apie tai, kaip kilo idėja parsivežti Jono Pauliaus II kraujo relikviją, pasakojo rektorius S. Kazėnas.
Vyko į Krokuvą
Pasak rektoriaus S. Kazėno, pirmiausia dėl relikvijos parsigabenimo buvo parašytas prašymas Krokuvos arkivyskupui kardinolui Stanislavui Dzivišui, iš kurio buvo gautas patvirtinimas, kad relikvija yra dovanojama ir Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios bendruomenė pakviesta atvykti į Krokuvą jos parsivežti. „Data ir laikas buvo sutarti iš anksto. Parsivežti relikvijos vyko 26 bažnyčios bendruomenės nariai, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie bažnyčios bendruomenės kūrimo. Ceremonija vyko Krokuvos arkivyskupijos kurijoje, jų koplyčioje, kur buvo paruošti visi raštai, kurie patvirtino, kad mums yra įteikiama Jono Pauliaus II kraujo relikvija. Kardinolas mus pasveikino, pasidžiaugė, kad iš Lietuvos atvyko grupė žmonių, nes dažniausiai atvyksta pavieniai asmenys. Be to, mes buvome pirmoji lietuvių grupė, kuri apsilankė šioje koplyčioje“, – sakė S. Kazėnas.
Taip pat rektorius pridūrė, kad Jono Pauliaus II kraujo relikvijos parvežimas yra kvietimas kiekvienam šiauliečiui pažinti, kas yra gailestingumas, bei atpažinti tai, ką Dievas padaro su žmogaus gyvenimu. „Tai, kad parsivežėme šią relikviją, nereiškia, kad mes ją pasidėsime, užrakinsime ir viskas. Mes norime, kad tai būtų išeities taškas, iš kurio būtų galima keliauti toliau į dvasinį pasaulį, į susitikimą su Dievu. Beje, šiauliečiai šią relikviją jau galės išvysti sekmadienį šv. Mišiose, po kurių dar vyks paskaita „Šventųjų kultas Vakarų bažnyčioje“, – sakė rektorius S. Kazėnas.
Kelionė tapo reikšmingu įvykiu
Kartu į piligriminę kelionę Jono Pauliaus II kraujo relikvijos parsivežti vykusios Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios bendruomenės narės Loretos Gudienės teigimu, ši kelionė tapo reikšmingu įvykiu.
„Apskritai ši kelionė buvo visai kitokia. Važiuoji atgal ir galvoji, ir iš kur čia tiek džiaugsmo, juk neįvyko jokia didelė šventė, nieko audringo. Tas vidinis džiaugsmas tiesiog neapsakomas žodžiais. Jono Pauliaus II šventumo, gyvumo suvokimas tikrai sustiprino mūsų tikėjimą ir, manau, sustiprins tikėjimą visų, kas tik prisilies prie šios relikvijos. Dievo veikimas per tuos visus dalykus yra jaučiamas labai stipriai. Be to, ir ta piligriminė kelionė labai stipriai skyrėsi nuo visų kitų. Jos metu mes meldėmės, buvome šventose vietose, visa tai labai džiaugsminga ir gyva. Tad iš tos patirties man įstrigo du labai stiprūs momentai. Vienas dalykas – dėkingumas tėvui Stasiui, kad pakvietė sudalyvauti tokiame reikšmingame ir, galima sakyti, istoriniame įvykyje. O iš kitos pusės tai nepakartojama asmeninė patirtis, džiaugsmas ir malda“, – įspūdžiais dalijosi L. Gudienė.