Šv. Faustina išrinkta Lenkijos šimtmečio moterimi

Pradinis/Šventieji/Šv. Faustina Kovalska/Šv. Faustina išrinkta Lenkijos šimtmečio moterimi
2019 01 29

Naujienų agentūra ELTA pranešė, kad Lenkijoje šimtmečio moterimi išrinkta šv. Faustina Kowalska (1905–1938), gyvenusi Vilniuje XX a. pirmoje pusėje. Būtent čia pagal jos regėjimus nutapytas visame pasaulyje žinomas Gailestingojo Jėzaus paveikslas. Originalas yra Dievo gailestingumo šventovėje sostinės Dominikonų g.

Kas penktas viešame balsavime, organizuotame Lenkijos moterų konfederacijos, dalyvavęs žmogus balsą skyrė šv. Faustinai. Iš viso buvo galima balsuoti už 23 moteris, tarp jų ir už pilkųjų uršuliečių įkūrėją Ursulą Ledóchowską, gydytoją Wandą Półtawską, tinklininkę Agatą Mróz. Visą sąrašą lenkų kalba galite peržiūrėti čia.

„Dievo gailestingumo apaštale vadinama šv. F. Kowalska gimė ir didžiąją gyvenimo dalį gyveno Lenkijoje, tačiau Vilniuje, namelyje Antakalnio rajone, praleisti keleri metai buvo ypač reikšmingi ne tik pačiai šv. Faustinai, bet ir visai Bažnyčiai“, – Vilniaus piligrimų centro vadovės Inesos Čaikauskienės žodžius citavo ELTA. Pasak jos, žinia apie lenkų tautos pasirinkimą ypač džiugina, turint mintyje Lietuvos ir Lenkijos kaimynystę, bendrą istoriją ir pamaldumą Dievo gailestingumui.