Lietuvos vaikų šventumo garsas

You are currently viewing Prisikėlimo liudytojai. Kankinys Boleslovas Vėgėlė: ir mirties akivaizdoje liko ištikimas kunigystės pašaukimui

Prisikėlimo liudytojai. Kankinys Boleslovas Vėgėlė: ir mirties akivaizdoje liko ištikimas kunigystės pašaukimui

Šaltinis LRT.lt, laida “Prisikėlimo liudytojai”, 2020 09 27

 

Tarp daugiau nei 8000 gausių eksponatų, kuriuose veriasi ypatingo Ukmergės miestelio Veprių krašto praeitis, likę ir Veprių Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės bažnyčios maldininkų pasakojimai, keliaujantys iš lūpų į lūpas iki mūsų dienų, apie tarpukario energingą, Dievo žodžiui pavaldų ganytoją kunigą Boleslovą Vėgėlę.

Atvyko iš Apytalaukio parapijos, ji šiandien garsėja ne tik tuo, kad ten buvo pakrikštytas Nobelio premijos laureatas Česlovas Milošas, bet ir tuo, kad XX amžiaus pradžioje įvairių lenkėjimo apraiškų turinčiame krašte augo ir brendo aktyvūs Lietuvos kūrėjai ir lietuvybės patriotai. Tarp jų buvo ir kunigas Boleslovas Vėgėlė, palikęs ryškų religinės kultūros ir sielovados pėdsaką Veprių parapijoje.

LRT PLIUS laidoje „Prisikėlimo liudytojai“ – pasakojimas apie XX a. bažnyčios tarną, kankinį kunigą Boleslovą Vėgėlę, garsėjusį kaip kultūrinių vertybių puoselėtoją, žmogų, kuriam rūpėjo laisva, kūrybinga, išsimokslinusi Lietuva. Apie žmogų, kuris liko ištikimas kunigystės pašaukimui ir evangelinių tiesų išpažinimui, neabejodamas dėl kitų paaukojo gyvybę.