Lietuvos vaikų šventumo garsas

You are currently viewing Kryžių kalne paminėtas popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje 30-metis
Šv. Mišių metu ir joms pasibaigus giedojo Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros choras „Džiaugsmas“ (vadovas Romualdas Juzukonis).

Kryžių kalne paminėtas popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje 30-metis

Šaltinis Šiaulių kraštas, 2023 08 01

Paskutinį liepos šeštadienį vyko tradiciniai Kryžių kalno atlaidai. Šiais metais jie buvo ypatingi, nes paminėtas popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje 30-metis.

Būrys tikinčiųjų į Kryžių kalną patraukė pėsčiomis, surengę piligriminį žygį.

Kryžių klane vykusias šv. Mišias laikė Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis kartu su atvykusiais kitais vyskupais. Mišiose dalyvavo daug kunigų, į jas atvyko Seimo narių, savivaldybių vadovų ir didelis būrys tikinčiųjų. Jų neišgąsdino ir šv. Mišių metu prasidėjęs lietus.

Į tikinčiuosius kreipėsi apaštalinis nuncijus Lietuvoje arkivyskupas dr. Petar Antun Rajič. Jis priminė, kad vizito Lietuvoje metu šventasis Jonas Paulius II paliko savo kryžių, kuris tebėra Kryžių kalno aikštės centre ir primena krikščionių tikėjimo ženklo reikšmę. Tai neapykantą nugalinčios meilės simbolis.

„Visi piligrimai, atvykstantys čia pasimelsti, – tiek lietuviai, tiek iš viso pasaulio, mato nepajudinamai tikinčią lietuvių tautą, kuri per okupacijos metus, kai trūko laisvės, aplink bujojo tamsa ir komunizmo žiaurumas, atlaikė savo tikėjimą“, – lietuviškai kalbėjo apaštalinis nuncijus.

Šv. Mišių metu ir joms pasibaigus giedojo Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros choras „Džiaugsmas“ (vadovas Romualdas Juzukonis), solistai, grojo Šiaulių pučiamųjų orkestras.