Lietuvos vaikų šventumo garsas

You are currently viewing Kryžių kalnas pripažintas viena iš švenčiausių vietų pasaulyje

Kryžių kalnas pripažintas viena iš švenčiausių vietų pasaulyje

Šaltinis WE LOVE LITHUANIA, 2023 07 03

 

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras gavo pranešimą, kad Kryžių kalnas buvo pripažintas viena iš švenčiausių vietų pagal „Patheos“ iniciatyvą „Šventosios erdvės: 100 švenčiausių vietų žemėje“. Šiuo daugiatipiu projektu siekiama garsinti įvairias šventas vietas ir skatinti gilesnį religinių vietovių supratimą tarp bet kokios kilmės, religijos ir skirtingos kultūros žmonių, praneša Welovelithuania.

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras gavo pranešimą, kad Kryžių kalnas buvo pripažintas viena iš švenčiausių vietų pagal Patheos iniciatyvą „Šventosios erdvės: 100 švenčiausių vietų žemėje“. Šiuo daugiatipiu projektu siekiama garsinti įvairias šventas vietas ir skatinti gilesnį religinių vietovių supratimą tarp bet kokios kilmės, religijos ir skirtingos kultūros žmonių.

Patheos.com yra viena didžiausių ir svarbiausių pasaulinė religinė internetinė bendruomenė, skirta dalyvauti visuotiniame dialoge apie religiją ir dvasingumą, tyrinėti ir patirti pasaulio įsitikinimus. Patheos yra svetainė, kurią pasirenka milijonai žmonių, ieškančių patikimos ir subalansuotos informacijos apie religiją, ji sujungia tikėjimo bendruomenes, akademikus ir platesnę visuomenę į vieną aplinką ir yra vieta, kur daug žmonių reguliariai kreipiasi įžvalgų, įkvėpimo ir skatinančių diskusijų.

Kryžių kalno įtraukimas į šį prestižinį sąrašą liudija jo didelę reikšmę ir istorinę svarbą. Buvo svarstoma tūkstančiai vietų ir tik 100 buvo pasirinktos po religijos tyrinėtojų ir rašytojų balsavimo.

Šis svarbus įvertinimas ir pripažinimas Kryžių kalnui ir Lietuvai, dalinimasis juo, skatina kitus tyrinėti šventų vietų grožį ir įvairovę bei puoselėti tikinčiųjų bendruomenių vienybę.

https://www.patheos.com/sacred-spaces/hill-of-crosses