Lietuvos vaikų šventumo garsas

You are currently viewing Kelias iš Lietuvos relikvijoriui užkirstas – eksponatas jau muziejuje

Kelias iš Lietuvos relikvijoriui užkirstas – eksponatas jau muziejuje

 

Paveldosaugininkai neleido į užsienį išvežti relikvijoriaus su keturių šventųjų relikvijomis. Jis bus eksponuojamas Bažnytinio paveldo muziejuje, įsigijusiam šią kultūros, o kartu ir religinę vertybę.

Anot Kultūros paveldo departamento (KPD) pranešimo, vasario mėnesį į departamento Vidaus kontrolės ir prevencijos skyrių kreipėsi pilietis, norėjęs į užsienį išvežti relikvijorių.

Kilnojamųjų kultūros vertybių išvežimo taryba konstatavo, kad relikvijorius su šventojo Kazimiero, šventojo Jurgio, šventojo Jono evangelisto ir šventojo Aloyzo Gonzagos relikvijomis priklauso nacionaliniam palikimui, turi istorinę-kultūrinę vertę, todėl neleista jo išgabenti iš Lietuvos.

Bronzinį sidabruotu vidumi, stikline viršutine dalimi, audiniu, balto metalo gijomis, viduje esančiomis relikvijomis, šilkiniu siūlu, surgučio antspaudu relikvijorių pasiūlyta įsigyti Bažnytinio paveldo muziejui.

Pasak KPD pranešimo, tai gana reta eksponatas.

Pilietis, norėjęs išvežti relikvijorių į užsienį, teigė jį įsigijęs sendaikčių turguje.

Kaip rašoma Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, relikvijorius yra katalikų liturginis reikmuo šventojo relikvijoms (kūno, drabužių, daiktų dalims) laikyti.

Paveldosaugininkai primena, kad  vertybių  išvežimui  į užsienį reikalingas  leidimas, tačiau pirmiausia, prieš siūlant vertybę kam nors parduoti, reikėtų pasidomėti, kokią vertę ji turi mūsų kultūrai ir pasiūlyti įsigyti muziejams. Taip ji taps matoma visuomenei.

Relikvijorius su keturių šventųjų relikvijomis. KPD nuotrauka.